به من و زبان خوش آمدید...

آزمون آیلتس چیست؟

شکل یک تصویر
آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس، آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) برای کمک به شما در کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که انگلیسی زبان اصلی است، طراحی شده است. این شامل کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلیس و ایالات متحده است.

توانایی شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی می شود. آیلتس در مقیاس 1-9 درجه بندی می شود.

آیلتس به طور مشترک در اختیار شورای بریتانیا، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English است.

 

 

یادگیری آسان زبان انگلیسی

 

 

چرا باید مدرک آیلتس داشته باشم؟

اگر می خواهید در یک کشور انگلیسی زبان کار، زندگی کنید یا تحصیل کنید، پس باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید. در حال حاضر، انگلیسی با 379 میلیون استفاده کنند در سراسر جهان سومین زبان مکالمه در جهان است. این امر همچنین برای فرصت های شغلی و همچنین ادغام در جامعه ضروری است.

آیلتس محبوب ترین آزمون برای کسانی است که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلیس را دارند. این آزمون توسط بیش از 10 هزار کارفرما، دانشگاه، مدرسه و نهاد مهاجرت از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آمریکا و سرتاسر دنیا شناخته شده است.

مقیاس نمره آیلتس

نمره 9 – خبره – آزمون دهنده تسلط کامل بر زبان را دارد. استفاده این فرد از انگلیسی مناسب، دقیق و روان است و درک کاملی از انگلیسی دارد.

نمره 8 – بسیار خوب – آزمون دهنده تسلط کامل عملی به زبان دارد که فقط گاهی اوقات با عدم دقت سیستماتیک و استفاده نامناسب از آن روبرو می شود. این فرد ممکن است در شرایط ناآشنا برخی موارد را اشتباه درک کنند. اما بحث های پیچیده و مفصل را به خوبی انجام می دهد.

نمره 7 – خوب – آزمون دهنده تسلط کاربردی به زبان دارد. هرچند برخی اوقات عدم با دقت، استفاده نامناسب و سوتفاهم مواجه می شود. این فرد به طور کلی از زبان به خوبی استفاده می کنند و استدلال دقیق را درک می کنند.

نمره 6 – قابل قبول – این فرد علی رغم برخی سوتفاهم‌های زبانی و درکی به زبان تسلط قابل قبول دارد. آنها می توانند از زبان و عبارات چند وجهی استفاده کنند.

نمره 5 – متوسط – ​​آزمون دهنده تسلط نسبی به زبان دارد و در بیشتر شرایط با معنای کلی کنار می آید. اگرچه احتمالاً اشتباهات زیادی مرتکب می شوند. آنها می توانند ارتباطات زبانی به ویژه در رشته خود را درک کنند.

نمره 4 – محدود – آزمون دهنده تنها در شرایط آشنا می تواند از زبان استفاده کند. آنها اغلب در درک و بیان مشکلات نشان می دهند. آنها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.

نمره 3 – بسیار محدود – آزمون دهنده فقط معنای کلی را در شرایط بسیار آشنا می رساند ور درک می کند و عمدتا در مکالمات دچار اشتباه و گیر کردن می شود.

نمره 2 – متناوب – آزمون دهنده در درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری مشکلات اساسی دارد.

نمره 1 – آزمون دهنده توانایی استفاده از زبان به جز چند کلمه جداگانه را ندارد.

 

همین امروز با شرکت در دوره‌های آنلاین من و زبان، آمادگی خود را برای آزمون آیلتس تضمین کنید.

 

به چه نمره آیلتس نیاز دارم؟

هرچه نمره بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید، نشانگر توانایی بهتر شما در ارتباط به زبان انگلیسی است. هر نهاد مهاجرت، دانشگاه، محل کار موسسه شرایط خاص آیلتس را دارند. نمره مورد نیاز شما به کاری که می خواهید انجام دهید، یعنی کار یا تحصیل بستگی دارد.

 

منبع: https://www.ielts.org/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *