به من و زبان خوش آمدید...

بهترین روش یادگیری زبان چیست؟

شکل یک تصویر
بهترین روش یادگیری زبان چیست؟

دغدغه یادگیری زبان و اینکه چه روشی مناسب است، همواره برای اکثر افرادی که نیازمند زبان‌های بین المللی به وثژه انگلیسی هستند چالشی جدی محسوب می‌شود.

اینکه با چه روشی، در چه موسسه‌ای، با چه هزینه‌ای و مهمتر اینکه چه زمانی انگلیسی را یاد می‌گیریم سوالی است که زبان آموزان نیازمند آگاهی از آن را دارند.

بهترین جواب برای این سوال این است که ابتدای به امر باید هدف خود را از یادگیری انگلیسی و فرانسه مشخص کنید. به عنوان مثال، آیا هدف شما مدارک بین المللی نظیر آیاتس، تافل و دلف است؟ آیا شما انگلیسی را برای هدفی خاص نظیر تجارت، سفر، دانشگاه و … می‌خواهید؟ پاسخ به این سوالات مهم بخشی عمده از مسیر را برای شما همواره می‌سازد.

دومین نکته، میزان هزینه و زمان اختصاص داده شما برای یادگیری است. آیا می‌خواهید اینترنتی زبان را بیاموزید و یا به موسسات بروید؟ هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. یادگیری در موسسات جو زنده کلاس را به همراه یادگیری حضوری برای شما فراهم می‌سازد. اما در کنار این مزایا، پاندمی کرونا در یکسال اخیر و البته هزینه‌های کلاس، رفت و آمد و زمان محدود همگی از معایب کلاس‌های حضوری است.

یادگیری آنلاین از بزرگترین ترندهای آموزشی دنیا است

یادگیری اینترنتی زبان به عنوان ترندی جدید در زمینه آموزش زبان در یکسال اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. به طوری که بیش از 50 درصد آموزش زبان به این حوزه سوق داده شده است. یادگیری اینترنتی عامل هر زمان و هر مکان را با خود به یدک می‌کشد که بارزترین نقطه قوت آن است. این خصیصه در کنار هزینه‌های به مراتب پایین‌تر و با همان کیفیت کلاس حضوری برگ برنده‌ای برای این سبک از آموزش است. البته ذکر این نکته نیز حایز اهمیت است که یادگیری اینترنتی نیز معایبی نظیر نبود معلم برای رفع اشکال، مشکلات زیرساخت اینترنتی و کمبود آگاهی از استفاده از سایت و اپلیکیشن‌ها را نیز به دنبال دارد.

 

فریاد فاتحی نیا – کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *