به من و زبان خوش آمدید...

تاثیر ضبط صدا و فیلم خود در یادگیری انگلیسی

شکل یک تصویر
تاثیر ضبط صدا و فیلم خود در یادگیری انگلیسی

یادگیری زبان جدید کار ساده ای نیست. معلم یا دوست برای تمرین می تواند شما را در مسیر پیشرفت کمک کند، اما وقتی در خانه هستید و به تمرین اضافی نیاز دارید چه می کنید؟ هنگامی که از کلاس خارج می شوید، تشخیص اینکه برخی از کلمات یا عبارات را به درستی تلفظ می کنید دشوار است. آنجاست که تمرین با ضبط می تواند مفید واقع شود.

شنیدن صحبت کردن خود ابزاری عالی برای تمرین انگلیسی است

اگر وقت کافی ندارید تا درس خود را مرور کنید و یا می خواهید مهارت های خود را ارتقا دهید ضبط کردن خود هنگام صحبت می تواند به شما در یادگیری انگلیسی کمک کند. هنگامی که درک متون انگلیسی را بهبود می‌بخشید، مرحله بعدی و کلیدی همان صحبت کردن است. ضبط صدا ابزاری ساده اما در عین حال کاربردی است که می تواند به شما کمک کند تا مکالمه خود را ارتقا دهید. اما این ابزار اغلب کم استفاده می شوند. چرا؟

آخرین باری که خودتان را از طریق فایل صوتی شنیدید کی بود؟ احتمالاً برای شما خنده دار به نظر می رسید، درست است؟ ما همیشه دوست نداریم صدای ضبط شده از خودمان را بشنویم. اما نکته همینجاست: صحبت کردن شما به انگلیسی حتی برای دیگران جالب است. به محض اینکه از مرحله ناخوشایند شنیدن صدای خود عبور کردید، ارزیابی منظم مهارت های شما می تواند به شما کمک کند تا اصل تمرین و تکرار را عینیت ببخشید.

ضبط صدای شما لازم نیست طولانی باشد. سعی کنید 30 ثانیه در مورد موضوعی که راحت هستید صحبت کنید. پس از آن به عقب برگردید و به طور منظم به ضبط خود گوش دهید. این می تواند دید واقع بینانیه‌ای به شما نشان دهد که چقدر خوب کار می کنید و کجا باید پیشرفت کنید.

 

از خودتان هنگام صحبت کردن فیلم بگیرید

از یک همکلاسی یا دوست خود بخواهید از شما زمانی که انگلیسی صحبت می‌کنید فیلم بگیرد. می‌توانید از تلفن هوشمند خود و یا دوستتان برای ضبط کردن استفاده کنید. وقتی فیلم خود را تماشا می کنید، آیا لحظاتی وجود دارد که زبان بدن شما نقطه توقف صحبت شما را نشان دهد؟ آیا حرکات صورتتان تردید و یا ا امیدی را القا کرد؟ آیا به جای استفاده از دهان خود از دستان خود برای توصیف چیزی استفاده کرده اید؟ همچنین، به دنبال لحظاتی باشید که از کلمات پرکننده مانند “ام” یا “مثلا” استفاده می کنید.

 

ظبط فیلم در یادگیری

 

 

با مرور فیلم خود می توانید نکاتی را که ممکن است لازم باشد بیشتر روی آنها کار کنید، بسیار ملموس ببینید و بشنوید. به عنوان مثال، می‌توانید عینا ببینید با برخی از واژگان کاملاً خوب کار می کنید و یا بخش‌های از گرامر و ساختار هستند که در آن مشکل دارید.

از اشتباهات خود بیاموزید و موفقیت های خود را جشن بگیرید

مرحله بعد از ضبط صدا یا فیلم خود ممکن است سخت ترین قسمت باشد: تماشا (یا گوش دادن به آن) به طور منظم. گوش دادن به اشتباهات خود در هنگام تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی گاهی اوقات ناامید کننده است، اما مطمن‌ترین راهی است که می توانید نقاط ضعف خود را بهبود ببخشید. یادتان باشد که هر فرصتی برای پیشرفت را بررسی کنید. شاید فکر می کردید تلفظ شما خیلی بهتر از چیزی است که می‌بینید و می‌شنوید و یا شاید روی بعضی از کلمات یا قسمت های جمله مکث بیش از اندازه دارید. فیلم شما در هنگام صحبت کردن صادقانه‌ترین عملکرد شما را بیان می‌کند. فقط یادتان باشد که دلسرد نشوید. روی نقاطی که برای بهبود آنها نیاز دارید تمرکز کنید و آنها را بخشی از اهداف روزانه خود قرار دهید.

 

منبع: https://www.learnenglish.com/

 

همین امروز یادگیری را شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *