به من و زبان خوش آمدید...

چگونه مهارت مکالمه انگلیسی را تقویت کنیم؟

شکل یک تصویر
چگونه مهارت مکالمه انگلیسی را تقویت کنیم؟

بسیاری از زبان آموزان به دستور زبان انگلیسی تسلط دارند اما وقتی صحبت از مکالمه با یک انگلیسی زبان به میان می‌آید، توانایی کافی برای این کار را ندارند. واقعیت اینجاست که تنها راه برای تسلط به صحبت کردن، زیاد شنیدن و سپس تمرین است. فراموش نکنید که گوش دادن پایه و اساس صحبت کردن است! در ادامه چند نکته برای بهبود مهارت انگلیسی زبان آورده شده است.

 

گوش دادن پایه و اساس صحبت کردن است!

 

یک پارتنر مکالمه انگلیسی پیدا کنید

مهمتر از همه پیدا کردن انگلیسی زبانان برای تمرین با آنها است. دانشجویانی که در کشورهای انگلیسی زبان زندگی می کنند فرصت های زیادی را برای گپ زدن با افراد پیدا کنند. عضویت در یک باشگاه یا کلاب می تواند راهی عالی برای ارتباط با افراد باشد. گزینه دیگر ثبت نام در کلاس های آنلاین است که دوره های مربوط به زبان انگلیسی مانند دوره آمادگی آیلتس را ارائه می دهند. نهایتا می‌توانید استخدام یک معلم خصوصی را در نظر بگیرید. بسیاری از دانشجویان از طریق ابزاری مانند Skype یا Google Hangouts به طور آنلاین معلمان را پیدا می کنند و با آنها تمرین می کنند.

 

تعادل بین گوش دادن و صحبت کردن را حفظ کنید

هنگام تمرین با یک انگلیسی زبان، سعی کنید تعادل گوش دادن و صحبت کردن را حفظ کنید. بهتر است سوالات را از قبل آماده کنید تا مکالمه جریان مکالمه قطع نشود. اگر فرد مقابل سوالی از شما می پرسد و جواب شما نسبتا طولانی است، می توانید با پرسیدن “نظر شما چیست؟” سوال را مجددا به جریان بیندازید.

 

مکالمه خود را ضبط کنید

ضبط صدا و تصویر در هنگام صحبت کردن یک روش عالی برای استفاده حداکثری از مکالمه با یک انگلیسی زبان است. وقتی دوباره گوش می دهید، می توانید تلفظ خود را ارزیابی کنید و متوجه مواردی شوید که باید در آن پیشرفت کنید. همچنین می توانید محتوای مکالمه را مرور کنید. همچنین در مورد واژگان جدید یا اشتباهات درکی یادداشت برداری کنید و سوالاتی را برای جلسه بعدی آماده کنید.

 

 

 

تمرین مکالمه انگلیسی

 

 

 

خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید

راهکاری دیگر برای بهبود مهارت های انگلیسی زبان این است که خود را در انگلیسی غرق کنید. فیلم ها را به زبان انگلیسی و در صورت نیاز با زیرنویس تماشا کنید و برنامه های مشابه را بارها و بارها تماشا کنید. مطمنم باشید که در هر بار تکرار چیزهای بیشتری درک می کنید. همچنین گوش دادن به شما کمک می کند تا با ریتم و آهنگ انگلیسی آشنا شوید. هنگامی که با اصوات آشنا شدید، سعی کنید از آنها تقلید کنید.

 

با موسیقی و فیلم تمرین کنید

موسیقی انگلیسی گوش دهید و همزمان با آن بخوانید. موسیقی یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری تلفظ و لحن است. گوش دادن و خواندن آهنگ همچنین به شما کمک می کند واژگان و اصطلاحات را به خاطر بسپارید (اگر آهنگ آسان درک شود.)علاوه بر آن به شما کمک می کند ریتم انگلیسی را به روشی طبیعی و غیرمستقیمیاد بگیرید. با تقلید ناخودآگاه از خواننده، یاد می گیرید عباراتی را به روشی که انگلیسی زبانان تلفظ می کنند، تلفظ کنید.

 

بلند بخوان!

اگر کسی نیست که با وی تمرین کنید، بلند خوانی یک روش عالی انفرادی برای تمرین صحبت کردن است. بلند خوانی این فرصت را به شما می دهد تا بدون نگرانی از بیان کلمات، روی تلفظ تمرکز کنید. حتماً با مطالبی که می توانید درک کنید تمرین کنید. برخی از زبان آموزان فیلم هایی را به صورت آنلاین پیدا می کنند که دارای متن است و با آن تمرین می کنند.

 

با خودت صحبت کن

گفتن افکار خود با صدای بلند یا فکر کردن به برنامه‌های روزانه (“من قهوه می نوشم، و اکنون می خواهم کتاب خود را باز کنم”) می تواند یک روش بسیار موثر برای تمرین انگلیسی گفتاری باشد. با صحبت با خود می توانید تسلط بیشتری در ترجمه افکار خود به کلمات گفتاری داشته باشید. تمرین به تنهایی نیز یک روش کم استرس برای تمرین است، زیرا هیچ کس اشتباهات شما را نخواهد شنید.

 

منبع: https://effortlessenglishclub.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *