به من و زبان خوش آمدید...

۷ روش کاربردی یادگیری انگلیسی

شکل یک تصویر
۷ روش کاربردی یادگیری انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اما زمانی که این زبان را یاد میگیرید ارزش آن را خواهید دانست. با تسلط به زبان انگلیسی، سفر لذت بیشتری خواهد برد. همچنین لازم نیست منتظر بمانید تا آخرین کتاب پرفروش یا فیلم هالیوود به زبان مادری شما ترجمه شود تا از آنها لذت ببرید.

 

نکات کاربردی در مورد نحوه یادگیری موثر انگلیسی

 

عبارات را مطالعه کنید نه کلمات

وقتی انگلیسی را یاد میگیرید، نباید کلمات تکی را یاد بگیرید چرا که حفظ آنها بدون استفاده کردن، بی فایده است. در عوض شما باید عبارات معنادار را یاد بگیرید. اگر بدانید که معنی کلمات چیست و چگونه در یک جمله به کار رفته اند، حفظ معنای آنها بسیار راحت تر است.

گوش‌های تیز، برگ بنده شما در مکالمه انگلیسی است

در حالی که خواندن کتاب های آموزشی می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند، نباید فقط به آنها اتکا کنید. این کتب برای آموزش دستور زبان و واژگان بسیار مناسب هستند اما ممکن است در هنگام صحبت کردن کارایی لازم را به شما ندهند. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه خوب و روان انگلیسی را صحبت کنید، با گوش دادن یاد بگیرید و نه با خواندن. با گوش دادن می توانید واژگان و دستور زبان بدون اینکه چیزی را حفظ کنید و درگیر ساختار شوید، به راحتی بیاموزید.

 

آزمون تعیین سطح بدهید

قبل از شروع به یادگیری، دانستن سطح مهارت فعلی انگلیسی بسیار مهم است. برای مثال اگر سطح شما در سطح متوسط یا پایین تر باشد می‌توانید برای سطح متوسط به بالا انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

وبسایت تعاملی من و زبان دوره‌های مبتدی تا متوسط ره به راحتی و تنها با ثبت نام و خرید دوره‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد. اینجا کلیک کنید.

 

کیفیت را بر کمیت اولویت دهید

کیفیت یادگیری همواره بر کمیت آن مقدم تر است. به جای یادگیری ده ها کلمه جدید، بر روی یادگیری یک کلمه و تکرار آن ده ها بار تمرکز کنید. این تکنیک ذهن شما را از اشباع اطلاعات به دور نگه می دارد. علاوه بر این، با کمیک این روش معنی کلمات و عبارات را در اعماق حافظه خود قرار می گیرد. در نتیجه، آنها را به راحتی فراموش نخواهید کرد.

 

گرامر را با خواندن داستان‌ یاد بگیرید

یکی از بهترین راه های یادگیری گرامر گوش دادن به داستان های کوتاه است. این به شما کمک می کند تا گرامر خود را به صورت طبیعی بهبود دهید. به عنوان مثال ، اگر داستانی با این جمله شروع شود: “من موز را دوست ندارم اما می خواهم یکی بخورم” ، داستان دیگر باید این باشد: “من موز را دوست نداشتم اما می خواستم یکی از آن را بخورم.”

 

 

انگلیسی را اصولی بیاموزید

 

 

گوش دهید و پاسخ دهید

اگر می خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، از استراتژی پاسخ به سوال پرسیده شده و همچنین خلاصه سازی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر به پادکست یا ویدیویی گوش می دهید، هر 20 تا 30 ثانیه مکث کنید و خلاصه ای از گفته ها را بیان کنید.

 

در دوره‌های آنلاین انگلیسی شرکت کنید

یکی از راه‌های موثر دنیای امروزه شرکت در دوره‌های آنلاین است. وب‌سایت‌های معتبر و تعاملی می‌توانند یادگیری را با هزینه‌ای تا 70 درصد کمتر از موسسات و به راحتی در هر جا و هر مکان به شما بیاموزند.

 

منبع: https://www.englishexpress.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *